Previous Home Next
Kajaki Grabia
Galeria - splywy kajakowe
STRONA GŁÓWNA
OFERTA
NASZ SPRZĘT
OPIS RZEK
CENNIK
KONTAKT Z NAMI
PRZYDATNE LINKI

FAQ - najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

"Jaki charakter ma rzeka Grabia?"
Grabia jest jedną z najczystszych i najpiękniejszych rzek w Polsce. Jest to typowa rzeka nizinna, o naturalnym charakterze, z licznymi meandrami i starorzeczami. Odcinkami przypomina Rawkę i Rospudę. Grabia czaruje i urzeka... Proszę obejrzeć zdjęcia w naszej Foto Galerii. Dużo ciekawych i praktycznych informacji zawartych jest na stronie z linkami: Przydatne artykuły, informacje i opisy.

"Będę pierwszy raz na spływie, czy dam sobie radę?"
Oczywiście! Na początek proszę zapoznać się z naszym Poradnikiem Kajakarza.
Następnie z Opisem rzek. Poza tym, służymy wszelką informacją, poradą i pomocą...

"Czy organizujecie w najbliższym czasie weekendowe spływy kajakowe? Ja i moich 2 znajomych chcielibyśmy się dołączyć"
Spływy organizowane są na bieżąco, tzn. dowolna grupa wypożycza kajaki na określony odcinek rzeki, a my je dowozimy i odbieramy. Jeżeli będzie istniała możliwość dołączenia się do jakiejś grupy, to oczywiście wcześniej poinformuję o tym fakcie. Istnieje możliwość zorganizowania grupy i wówczas zabawa odbywa się we własnym gronie.

"Chciałabym zorganizować dwudniowy spływ Grabią, Czy możecie zaproponować nam trasę spływu (trasa np. z przenoszeniem kajaków)"
Jeżeli wypłyniecie od rana z Ldzania, to bez problemu powinniście dopłynąć do Marzenina (ok. 3 godzin- Łask i od Łasku ok. 4-5 godzin- Marzenin). I w tamtym miejscu za mostem zrobić drugi nocleg, jeżeli wypłyniecie od rana z Ldzania... Od Marzenina (w zależności od sił i ochoty) możecie dopłynąć do Grabicy/Grabna/Górek Grabieńskich na łączeniu Grabi z Widawką i tam zakończyć.

"Czy jest możliwość rozbicia namiotów po pierwszym dniu spływu?"
Jeżeli chodzi o nocleg w piątek, to dobrym miejscem będzie plaża przy rzece (lub kawałek dalej od rzeki) niedaleko poniżej Ldzania na wysokości Piaskowej Góry. Szczegóły omówimy telefonicznie.

"Czy jest możliwość dowiezienia naszych rzeczy na miejsce biwakowania? Czy musimy zabrać namioty i rzeczy do kajaków?"
Oczywiście jest możliwość dowiezienia rzeczy i sprzętu na miejsce biwakowania.

- "jesteśmy zainteresowani spływem w Borach Tucholskich"
- "jestem zainteresowana wypożyczeniem kajaka na spływ Radunią"
- "jestem zainteresowana spływem kajakowym na 3 dni weekendu sierpniowego wraz z noclegiem (wyżywieniem) dla 4-6 osób, w okolicy woj. wielkopolskiego"

Niestety, ale nie obsługujemy spływów na rzekach w tych rejonach. Działamy w centrum Polski (woj. łódzkie) i pływamy przede wszystkim rzekami: Grabia, Widawka i Warta. Gdyby Państwo byli zainteresowani spływem którąś z tych rzek, służymy wszelką pomocą.

"Chciałbym się dowiedzieć o cenę: 4 kajaki jedynki..."

Niestety, jedynki posiadamy tylko dwie. Natomiast mamy bardzo dobre dwuosobowe polietylenowe RTM BRIO.
All rights reserved © Kayko.pl - spływy kajakowe Grabia Widawka Warta